Zapobieganie zmarszczkom

Sprawdź nasze sposoby!

Domowe sposoby Pielęgnacja

Jak leczyć trądzik młodzieńczy?

Trądzik młodzieńczy to choroba, która dotyka najczęściej młodzież w wieku dojrzewania (między 11 a 18 rokiem życia). Niniejszy problem nie wpływa tylko na wygląd i poczucie atrakcyjności młodych dorosłych, ale jest również informacją, że w ich organizmie brakuje równowagi. W niniejszym tekście przedstawimy wam garść podstawowych informacji na temat trądziku młodzieńczego i sposobach jego leczenia.

Trądzik młodzieńczy – czym jest?

Choć często problem ten jest bagatelizowany przez rodziców, trądzik młodzieńczy jest chorobą zapalną mieszków łojowo-włosowych, która najczęściej jest wynikiem braku równowagi hormonalnej w organizmie. Wśród podstawowych zmian możemy wyróżnić: nadmierną produkcję łoju, namnażanie się bakterii oraz powstawanie odczynów zapalnych. Miejscami występowania trądziku młodzieńczego najczęściej są: twarz, plecy i dekolt. Pojawiające się na ciele krosty możemy podzielić na: trądzik zaskórniakowy, grudkowo-krostkowy (zawierający ropną wydzielinę), guzkowo-cystowy (głębokie guzy o odczynie zapalnym wypełnione ropą i krwią), trądzik piorunujący (dający objawy ogólnoustrojowe). Zobacz: Jakie są rodzaje pryszczy na twarzy?

Trądzik młodzieńczy – jak leczyć?

Na pewno jednym z ważnych czynników mogących pomóc w walce z trądzikiem młodzieńczym jest zachowanie odpowiedniej higieny. Mycie twarzy dwa razy dziennie jest absolutną podstawą. W zależności od rodzaju cery dobieramy do niej odpowiednie toniki. Twarz jednak najlepiej oczyszczać jest przy pomocy wody przegotowanej lub butelkowanej. Należy również pamiętać, aby nie wycierać twarzy szorstkim ręcznikiem. Najlepiej robić to przy pomocy delikatnych chusteczek do osuszania twarzy. Jeśli chodzi o leczenie trądziku, powinno być ono uzależnione od rodzaju zaburzenia. Stosowanie kremów o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych z pewnością pomoże wam w walce z niniejszym problemem. Dobierając odpowiedni krem powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na to, aby posiadał on właściwości łagodzące oraz regenerujące, jak na przykład serum Sevolium. Możecie również skonsultować się z dermatologiem, który pomoże wam w ustaleniu leczenia. Często kiedy terapia miejscowa nie przynosi oczekiwanych skutków, lekarz zaleca stosowanie leków ogólnych (w formie tabletek – zobacz jakie tabletki zalecają lekarze http://tradzik-leczenie.info.pl/jak-dobrac-najlepszy-lek-na-tradzik/).

5 (100%) 2 ocen

4 COMMENTS

  1. Nie odść że trądzik wygląda okropnie to jeszcze twarz boli i szczypie… Straszne to jest, no ale dobrze ze powstaje coraz wiecej specyfikow, ktore pomagaja pozbyc sie go na stale 🙂

  2. A mi lekarz kiedyś chciał przepisać leki na trądzik, ale się nie zgodziłam. Wolę już się pomęczyć i stosować jakieś kosmetyki niż ma mnie boleć całe ciało, skóa ma być sucha jak wiór i do tego jeszcze jakieś tam spadki nastroju – NO MASAKRA

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code