Zapobieganie zmarszczkom

Sprawdź nasze sposoby!

Porady

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czym się wyróżnia?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem otwiera drogę do bardziej komfortowych i przyjaznych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Leczenie próchnicy, które do tej pory wydawało się bardzo ryzykowne i rozciągające się na okresy kilku tygodni, jest już bardziej przyjazne, szybsze i precyzyjniejsze. Mikroskopy używane przez polskich dentystów mają wysoką jakość spełniającą europejskie normy. Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem powoduje ból? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć idąc do gabinetu?

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – CZYM SIĘ WYRÓŻNIA?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem obejmuje takie same etapy jakie znamy z tradycyjnego leczenia. Lekarz dentysta musi usunąć stan zapalny miazgi poprzez pozbycie się jej z wnętrza komory. W późniejszych krokach otwiera on kanały i oczyszcza je, wkłada nowe wypełnienie i odbudowuje koronę, dzięki czemu ząb odzyskuje ładny wygląd.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem różni się natomiast tym, że wszystkie te etapy da się wykonać w ciągu jednej godziny. Pacjent nie musi już planować następnych wizyt. Leczenie kanałowe pod mikroskopem stawia na większą precyzję – powiększony obraz dzięki mikroskopowi pozwala lepiej pracować dentyście, co jednocześnie prowadzi do uniknięcia błędów. Kiedy dochodzi do błędów, pacjenci zgłaszają się na tak zwane „powtórne leczenie kanałowe”, które kosztuje kilkaset złotych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala też zachować większą higienę zabiegu i zapobiec zakażeniom bakteryjnym. Nie bez znaczenia pozostaje również kontakt z błonami śluzowymi i środowiskiem całej jamy ustnej – mikroskop jest bezpieczny i korzystny.

Czytaj więcej na temat leczenia kanałowego pod mikroskopem: https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? MIKROSKOP A ZNIECZULENIE

Pacjenci, którzy nie wiedzą czy leczenie kanałowe boli, a próchnica dotknęła ich po raz pierwszy, nie muszą się bać. Każda z metod – zarówno ta standardowa, jak i nowoczesna przy użyciu mikroskopu, wykonywana jest przy znieczuleniu.

Efektywne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

  • Ból zęba po leczeniu kanałowym może doskwierać w starej metodzie, na etapie dewitalizacji zęba, czyli zatruwania miazgi. Wtedy rzeczywiście po wyjściu od stomatologa, pacjenci odczuwają kłucie lub rozpieranie w jamie ustnej.
  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem to z kolei ryzyko dyskomfortu odczuwalnego w okolicach migdałków. Taki dyskomfort pojawia się pod koniec zabiegu lub po opuszczeniu gabinetu. Zwykle samoistnie mija, jednak gdyby ten czas się przedłużał, trzeba z powrotem zgłosić się do dentysty.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM? KTO MA MOŻLIWOŚĆ REFUNDACJI?

Różne są opinie na temat tego ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem. Ceny wahają się średnio od 500-2000 złotych i mogą zmieniać się w zależności od stanu zęba, ilości opracowywanych kanałów czy indywidualnych praktyk lekarskich w polskich gabinetach. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego typu zabiegów u żadnego pacjenta – nawet najmłodszego. Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem jest taki wysoki ze względu na jakość wykorzystywanego sprzętu, precyzję, którą można osiągnąć i czas, który można zaoszczędzić.

5 (100%) 5 ocen

4 COMMENTS

  1. Widzę, że takie leczenie kanałowe pod mikroskopem to naprawdę innowacyjna metoda, ale cena leczenia jest dosyć duża i raczej w obecnej chwili nie było by mnie na nie stać ;/

  2. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest dużo dokładniejsze niż klasyczna metoda. Stomatolog ma możliwość skorzystania z specjalistycznych narzędzi np. endometru, które pozwala na informowanie o tym czy kanał zeba został udrożniony do końca ^^

  3. Dobrze, że medycyna stomatologiczna ciągle się rozwija ^^ Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwoliło na uratowanie mojego zęba, który miał zostać usunięty.. Warto zawsze się skonsultować z dobrym specjalistą czy ząb jest na 100% do ekstrakcji.

  4. Ja ostatnio leczyłem zęba kanałowo pod mikroskopem w klinice stomatologicznej w Gdańsku – K2Dental. Mają tam mega zaawansowany sprzęt. Myślę, że warto było wydać trochę więcej i mieć święty spokój. Zachowałem zęba i jestem zadowolony 🙂

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code