Zapobieganie zmarszczkom

Sprawdź nasze sposoby!

Porady

Makijaż permanentny na czym polega?

Makijaż permanentny co to jest?

Makijaż permanentny brwi, czy makijaż permanentny ust albo makijaż permanentny oczu sprawia, że nasza uroda jest o wiele lepiej podkreślona. To trwały makijaż, który na pewno doda nam uroku. We wszystkich przypadkach chodzi przede wszystkim o wprowadzenie barwnika pod skórę, podobnie jak  przy tatuażu. Taki makijaż permanentny mimo zastosowania tuszy powinien być bardzo delikatny oraz sprawić, że nasze rysy twarzy nieco się wyostrzą. Makijaż permanentny, zwłaszcza makijaż permanentny brwi jest wyjątkowo modny. Wykonuje się go różnymi metodami.

penseta i brwi

Makijaż permanentny brwi – metody

Metody wykonywania makijażu trwałego są bardzo zróżnicowane. Poniżej możesz dowiedzieć sie o najpopularniejszych z nich.

Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa

Makijaż permanentny brwi wykonywany tą metodą jest wyjątkowo naturalny. Sprawdzi się, kiedy mamy jedynie ubytki w owłosieniu, a nasze brwi wymagają jedynie subtelnego podkreślenia. Dodawane są kolejne włoski, by nadać brwiom delikatnego rysunku. Metoda ta polecana jest kobietom, które mają delikatniejszą urodę.

Makijaż permanentny brwi metoda włoskowa

Makijaż permanentny metodą włoskową jest podobny jak w przypadku metody piórkowej. Metoda ta jest polecana osobom z grubymi brwiami, które mają w nich ubytki, przez co brwi nie wyglądają na zadbane. Makijaż permanentny tą metodą jest bardzo dobry w takich przypadkach, ponieważ wypełnienie brwi kolorem mogłoby skutkować zbytnim ich przerysowaniem, a dodawanie kolejnych włosków sprawi, że będzie wyglądał naturalnie.

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowa

Ta metoda polecana jest Paniom, które z różnych przyczyn nie mogą pochwalić się swoimi brwiami. Kosmetyczka wykonuje rysunek brwi i wypełnia go kolorem, cieniując go. Brwi są trójwymiarowe, co pozwala na znacznie lepszy efekt końcowy. Trójwymiarowy efekt daje nam bardzo naturalny wygląd. Ta metoda pozwala na narysowanie brwi od nowa, bez przerysowanego efektu.

makijaż brwi

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje

Makijaż permanentny utrzymuje się nawet kilka lat. Wszystko zależy od tego jaki tusz został wykorzystany. Po kilku latach można zgłosić się na niewielkie korekty. Makijaż permanentny jest bardziej trwały, kiedy wykonywany jest z pomocą dobrych tuszy i przez profesjonalną kosmetyczkę.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Makijaż permanentny należy do zabiegów inwazyjnych, dlatego ma kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim nie wolno wykonywać go w ciąży ani podczas karmienia piersią. Należy także wstrzymać się z zabiegiem, kiedy jesteśmy chore, mamy stan po świeżo wyrwanym zębie, albo czujemy się źle, ponieważ zabieg jest bolesny i dlatego by go wytrzymać należy dobrze się czuć. Ważne jest, by nie wykonywać również zabiegu w miejscach, gdzie są rany albo alergia. Skóra musi być oczyszczona, a przede wszystkim zdrowa. Nie nakładamy także makijażu na świeżą opaleniznę, bo taki stan sprawia, że jest ona podrażniona. Należy sprawdzić, czy nie występuje uczulenie na tusz. W tym celu nakłada się niewielka ilość pod skórę i sprawdza się, czy nie wystąpiła alergia. Taki stan również jest przeciwwskazaniem.

Po zabiegu nie należy opalać się i należy stosować kosmetyki zalecone przez kosmetyczkę wykonującą zabieg.
Miejsce po zabiegu może być zaczerwienione do tygodnia czasu.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

5 (100%) 2 ocen

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code