Zapobieganie zmarszczkom

Sprawdź nasze sposoby!

Porady Zmarszczki

Występowanie zmarszczek a złe nawyki – zmarszczki 30 lat

Pojawienie się pierwszych zmarszczek uzależnione jest oczywiście od tak oczywistych czynników jak rozpoczęcie procesu starzenia się skóry, bogata ekspresja naszej twarzy czyli element powodujący występowanie zmarszczek mimicznych, jednak nie bez znaczenia pozostaje szereg elementów, o których decydujemy w pełni samodzielnie i świadomie.  „Złe nawyki” bo to ogólnie używana nazwa wszystkich tych składników, mogą w znacznym sposób przyspieszać proces starzenia się naszej skóry lub powodować jej uszkodzenia, które w sposób pośredni lub bezpośredni doprowadzą do pojawienia się niechcianych zmarszczek. Bo przecież każda kobieta chce wyglądać młodo najdłużej jak to możliwe.

Jakie nasze zachowania powodują powstawanie zmarszczek?

Nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Nie od dziś wiadomo, ze opalanie się nie należy do zdrowych form spędzania czasu. Wykluczyć powinno się zarówno korzystanie z letnich intensywnych kąpieli słonecznych jak również z solarium. Wynikiem przewlekłego wystawienia skóry na promieniowanie UVB jest wzmożony postęp procesów starzenia się tego największego w naszym ciele organu. Długotrwała ekspozycja wywołuje jej pogrubienie, szorstkość, spadek jędrności oraz sprężystości, zaś w późniejszym etapie stopniowe jej ścieńczenie i zanik.

Zmarszczki a krem przeciwzmarszczkowy 30+

Najbardziej niepokojące są zmiany pojawiające się w obrębie tkanki podskórnej – stopniowy rozkład oraz zanik włókien kolagenowych oraz elastynowych. Zbyt mała ilość snu, może również stanowić istotny czynnik wywołujący rozpoczęcie procesu starzenia się skóry i pojawiające się zmarszczki w wieku 30 lat. Po nieprzespanej nocy lub po prostu gdy śpimy zbyt krótko znacząco spadają zdolności naszej skóry do samo regeneracji. Jednocześnie zauważalna jest znacznie gorsza kondycja tkanki skórnej połączona z silnym spadkiem  jej elastyczności oraz napięcia. Skóra osoby niewyspanej co najmniej dwa razy mocniej jest narażona na różnego rodzaju urazy, w tym również na powstawanie zmarszczek.

Za kolejny element, który w sposób negatywny wpływa na nasze zdrowie, w tym również na kondycje naszej skory i szybkość jej starzenia się uznaje się palenie papierosów. Najbardziej charakterystyczne bywają tzw. zmarszczki palacza, które lokalizują się wokół ust, jednak pamiętajmy, że palenie papierosów zmienia również zabarwienie naszej cery oraz zębów, przez co wyglądamy znacznie mniej korzystnie, tracimy swoją atrakcyjność i młody wygląd, a także może wyskoczyć trądzik. W takiej sytuacji należy zastosować krem przeciwtrądzikowy i rzucić palenie.

zdrowa-dietaNiewłaściwe nawyki żywieniowe mogą również negatywnie wpływać na tempo procesów starzenia się skóry. Największy organ naszego ciała, podobnie jak cała reszta organizmu wymaga zdrowej i zbilansowanej diety, która umożliwi jej właściwe funkcjonowanie, oczyszczenie i regenerację.

Za niezwykle istotne należy uznać zminimalizowanie lub całkowite zaprzestanie spożywania soli oraz cukru, gdyż mogą powodować zatrzymywanie się wody w ustroju, unikanie produktów przetworzonych. W półproduktach znajdziemy szereg niezbędnych witamin i składników odżywczych które wesprą zachowanie dobrej kondycji naszej skóry. Przydatne będą również znajdujące się w licznych zielonych warzywach oraz niektórych owocach antyoksydanty, które niwelują działanie wolnych rodników na nasza skórę.

Jeśli chcemy zachować zdrową i młoda skórę na długie lata ważne jest również aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Każdego dnia powinniśmy wypijać po 6-8 szklanek wody mineralnej niegazowanej, wskazana jest również zielona herbata, ze względu na swoje właściwości oczyszczające. Czynników, które powodują zmarszczki w wieku 30 lat jest zdecydowanie więcej. Można wśród nich wymienić takie jak nadużywanie alkoholu, niewłaściwa pielęgnacja skóry, niezmywanie makijażu, naciąganie skóry w czasie nakładania makijażu, wyciskanie pryszczy, nie stosowanie kremów z filtrami UV, a nawet takie pozornie nieszkodliwe nawyki jak spanie na brzuchu czy rzucie gumy. Jednak dopiero całokształt naszego postępowania w sposób całkowicie bezpośredni powoduje pojawianie się zmarszczek i wówczas większość z nas rozpoczyna poszukiwania pomocy w walce z nimi. Warto dowiedzieć się czym mogą być spowodowane i zmienić swoje niewłaściwe zachowania, np. zacząć używać krem przeciwzmarszczkowy 30+ taki jak Richevon.

Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017

4.8 (96%) 5 ocen

6 COMMENTS

  1. Mnie kiedyś kosmetyczka powiedziała że to ściema 30+ 80+ i tak dalej, wszystkie mają to samo praktycznie, ale trzeba czytać dokładnie skład takiego kremu, zeby nie mial alkoholu i innych chemii
    Np. richevon ma bardzo dobry skład

  2. Palenie rzuciłam, kremy kupiłam, joge twarzy robie, ale efekty są minimalne. Muszę iść chyba na zabieg bo inaczej będę wyglądać niedługo jak rodzynek

  3. Alkohol papierosy jedzenie
    czy już niczego nie moge miec od zycia? Niektorzy nic nie robia a w wieku 50 lat wyglądają jak hot 20 i gdzie tu sprawiedliwosc ja sie pytam

  4. To solarium szkodzi? W jaki sposób właściwie? Bo ja słyszałam że własnie redukuje wypryski i w ogóle… A wy tu mówicie że niby nie można….. Nie można się w ogóle opalać?….????

  5. Na szczęście nawyki można w każdej chwili zmienić, a skóra przy dobrej pielęgnacji, szybko się regeneruje. Ważna jest systematyczność. No i przydałby się jakiś dobry krem na zmarszczki np. Richevon 🙂

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code